مدارس بلاروس

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مدارس بلاروس

مدرسه بین المللی مینسک :

این مدرسه در سال ۱۹۹۳ تاسیس شده است و دانش اموزان از بسیاری از همه کشورها در رده های  سنی مختلف در این مدرسه مشغول به تحصیل می باشند.

سال تحصیلی در این مدرسه شامل سه ترم میباشد .شروع ترم ها در ماههای اگوست ,ژانویه و اوریل است.

سیستم تحصیلی این مدرسه شبیه به سیستم تحصیلی کشور امریکا است.

در ای مدرسه علاوه بر زبان انگلیسی,موسیقی وکامپیوتر و شنا نیز اموزش داده می شود.

۷۰ دانش اموز از سنین ۳ تا ۱۷ سال در این مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

امکانات : مدرسه شامل ۱۶ کلاس درس,کتابخانه ,سالن کامپیوتر ,ازمایشگاه و اطاق موسیقی می باشد.

شهریه :شهریه این مدرسه سالانه ۶۰۰۰$ بوده و ۳۰۰$ هزینه ثبت نام است که غیر قابل برگشت می باشد.

مدرسه امید ایرانیان در بلاروس

 

حفظ هویت ایرانی اسلامی جــامعه ایرانی یکی از اهداف والای نظام جمهـــوری اسلامی ایران است و ترویج آن به فــرزندان ایران زمین به عهده نظام آموزشی ایران می باشد. این نظام با برگزیدن محتواهای آموزشی مناسب و نیز انتخاب کادر فرهنگی متعهد و فرهیخته این امر خطیر را میسر می سازد.
در واقع ارتباط مستمر با ایران و فرهنگ ایرانی و حفظ پیوند با گذشتــــه، تاریخ و فرهنگ ایران و در یک کلام حفظ هویت ایرانی برای کودکان ونوجوانان کشورمان بیش از هر جا در مدارس ایرانی میسر است.
برخی از هموطنان ما بنا به شرایط شغلی، تحصیــلی و یا هر شرایط دیگر ناگزیرند سالهایی را خــــارج از میهــن عزیزمان به سر ببرند ، در حالی که اکثــر آنان تمایل دارند تا فرزندانشان از آمـــوزش های تحصیلی و اخلاقی ایرانی برخوردار شوند، لذا جمهــــوری اسلامی ایران در پاسخ به این نیاز اقدام به ارائه خدمــات آموزشی متناسب با آموزه های فرهنگ و تمــــدن ایران اسلامی که پیامد آن حفظ هویت و اصالت ایرانی است، به پایه گذاری مدارس ایرانی در کشور های خارجی اقدام کرده است.

مدرسه« امید های ایران» در مینسک – پایتخت کشور بلاروس- یکی از مدارس ایرانی خارج از کشور است که با تخصیص فضای آموزشــی مناسب و تامین بخشی از هزینه ها توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران، از سال ۲۰۰۰ میلادی در این کشور تاسیس شد. هم اکنــون این مدرسه با ۹ سال سابقه به فعالیت آموزشی در مقاطع ابتدائی ،راهنمائی و دبیرستان مطابق با استاندادرهای جاری وزارت آمــوزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران ادامه میدهد.
معلمان و دبیران این مدرسه پس از طی آزمونهــای علمی، تخصصی و مهارتهـــای حـــرفه ای انتخاب و اعــزام می‌شوند. توانائی تدریس و تجربیات آموزشی این فرهنگیان در انتخاب ایشان از اهمیت والائی برخوردار است.
مدرسه امیدهای ایران در سال تحصیلی ۸۸-۸۹ در مقاطع و پایه های تحصیلی ذیل فعالیت مینماید:
ابتدایی با ۴ پایه تحصیلی (پر تراکم ترین کلاس از نظر تعداد دانش آموز)؛
راهنمایی با ۳ پایه تحصیلی؛
دبیرستان در دو پایه تحصیلی پایه دوم تجربی و سوم ریاضی.
در سال تحصیلی جاری تعداد ۱۵ نفر از فرزندان ایرانیان مقیم در مینسک در این مدرسه ثبت نام و تحت نظر ۴ معلم اعزامی از تهران و ۲ نفر دستیار آموزشی مشغول به تحصیل میباشند. مدیریت مدرسه بر عهده جناب آقای زمانیان میباشد.
مدرسه امیدهای ایران همواره آمادگی خود را برای پذیرش فرزندان ایرانیان مقیم بلاروس اعلام میدارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دو + هفده =

فهرست
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ